BIM KONFERENCA NA FAKULTETI ZA ARHITEKTURO
Vabimo vse člane bim.si in druge zainteresirane posameznike, da se nam v petek, 7.4. pridružijo na Fakulteti za arhitekturo, kjer bo potekala zelo zanimiva in poučna BIM konferenca, namenjena predvsem arhitektom. Veseli smo, da smo na konferenco poleg ostalih znanih imen povabljeni tudi ustanovitveni člani portala bim.si kot predavatelji. Konferenca, ki jo sicer organizira ZAPS, je zasnovana nekoliko drugače od običajnih BIM konferenc. Poudarek bo na primerih iz prakse, implementaciji BIM tehnologije in naprednih rešitvah, ki jih omogoča BIM. Vedno istih, zguljenih diagramov, neskončnih alinej, zehanja in gledanja na uro se bodo skušali predavatelji tokrat čim bolj izogibati.
Predavanje bo odprl Gregor Košorok iz biroja KošorokGartner, za njim pa se bodo zvrstili tudi Peter Dragović (IBE d.d.), Boštjan Štravs (JUB Home d.o.o.) in Mojca Roženičnik Korošec (BIM Ninja).
Povabljena sta tudi dva gosta iz tujine:
Thomas Corrie je pridružen partner v podjetju Hopkins Architects iz Londona. Arhitekturo je študiral v Sheffieldu. Je akreditiran arhitekt− RIBA stage 3 z desetletnimi izkušnjami. Leta 2007 je bil del ekipe, ki je zmagala na natečaju za London 2012 Velopark, potem pa je sodeloval pri vseh fazah projekta do njegove realizacije leta 2011. Da bi lahko analiziral kompleksno geometrijo tega projekta, je postal izvedenec za trodimenzionalno in parametrično modeliranje. Od leta 2010 je pristojen z uvajanje tehnologije BIM pri biroju Hopkins Architects, ki ga je pred 40 leti zasnoval Michael Hopkins. Od takrat so postali mednarodno arhitekturno podjetje z realizacijami, kot so London 2012 Velodrome, Nacionalni teniški center, Princeton University: Frickov kemijski laboratorij, rezidenčni objekti Univerze Rice ter več drugih.
Havard Vasshaug je tehnolog oblikovanja pri norveškem arhitekturnem podjetju Snøhetta, ustanovil pa je tudi svoje konzultantsko podjetje, ki se ukvarja z uporabo tehnologije za oblikovanje stavb, s tehnološko učinkovitostjo in operativnostjo programja. Navdušen je nad trodimenzionalno tehnologijo, ki jo uporablja v različnih programih. Ker rad deli svoje znanje, nam bo predstavil svoja spoznanja o BIM in vizualni tehnologiji. Snøhetta je kolaborativna arhitekturna in krajinska praksa, ki je ostala zvesta svoji interdisciplinarnosti. Znani so postali predvsem po projektu norveške narodne opere v Oslu, Aleksandrijski knjižnici v Egiptu ter muzeja za umetnost v Lillehammerju.
Se vidimo v petek!